blank

COVID-19 Tedavisinde Avustralyalı Araştırmacılardan Çok Güzel Haberler Var


113
107 Paylaşım, 113 Beğeni

Queensland Üniversitesi’nin resmi web sitesinde yayınlanan habere göre Avustralyalı araştırmacılar, mevcut iki ilacı kullanarak COVID-19 için potansiyel bir tedavinin klinik deneylerine başlayacaklar.

Queensland Üniversitesi Klinik Araştırma Direktörü ve Bulaşıcı Hastalıklar Danışman Hekimi Royal Brisbane ve Kadın Hastanesi (RBWH) Hekimi Profesör David Paterson, 18 Mart 2020’de yaptığı açıklamada ilaçların ilk test tüplerinde virüse karşı kullanıldığında son derece etkili olduğunu söyledi.

Profesör Paterson, “Biri HIV ilacı, diğeri de sıtma önleyici ilaç olan ilaçlarla hasta deneylerine başlamaya hazırız” dedi.

“Klinik çalışmaların öncesinde, ilaçlar COVID-19 ile enfekte Avustralya’daki ilk hastalardan bazılarına verildi ve hepsi sistemlerinde virüs izi bırakmadan tamamen iyileşti.

Profesör Paterson, araştırmacıların, ilaçları kullanmanın en iyi yolunu belirlemek için Avustralya’da 60 hastaneyi içeren büyük bir klinik denemeye başlamanın eşiğinde olduklarını söyledi.

“Bu, bir ilacın diğerine karşı ve iki ilacın kombinasyonunu karşılaştırmayı içerecektir. Başlamaya neredeyse hazırız ve çok hızlı bir şekilde hastaları kaydetmeye başlayabiliriz”

“Bu, Avustralyalı hastaların ilk dalgasını test etmemizi ve özellikle de devam eden enfeksiyonların aylarca devam etmesini beklediğimiz için bu tedavide gerçek bir deneyim kazanmamızı sağlayacak. Mümkün olan en iyi bilgiyi şimdi elde edebilirsek, sonraki hastaları hızla tedavi edebiliriz.” diye ekledi.

Profesör Paterson klinik çalışmalarda kullanılacak ilaçların oral yoldan tablet olarak verilebileceğini söyledi.

“Amacımız hastaları hastaneye yatırıldıkları anda kontrollü ortamlarda tedavi etmek. İhtiyacın olan her Avustralyalıya yapabileceğimiz en iyi tedaviyi vermek istiyoruz.”

Profesör Paterson, RBWH Vakfı’na ve Coronavirus Eylem Fonu’na klinik denemelere başlamak için fon toplamaya yardımcı olma çabalarından ötürü övgüde bulundu.

KAYNAKLAR:

https://www.uq.edu.au/news/article/2020/03/researchers-set-begin-clinical-trials-coronavirus-treatment


Web sitemizde yer alan hiçbir bilgi tanı ve tedavi amacıyla paylaşılmamıştır, bilgi vermeye yöneliktir. Herhangi bir rahatsızlık ile ilgili tanı ve tedavi gerektiren tüm işlemler için bir sağlık profesyoneli ile görüşün.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 1 =

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı